بهترین عسل ایران چه عسلی است و برای کدام شهر است

وقتی صحبت از بهترین عسل ایران به میان می آید، هر کسی که بهترین تجربه از مصرف عسل داشته در هر شهری را پیشنهاد می دهد. اما ما در این مقاله قصد داریم عسل هر شهری را بررسی بکنیم تا خودتان قضاوت کنید که بهترین عسل ایران کدام شهر است .

برخی از افراد عسل شهر خودشان را بهترین عسل ایران می دانند نمی دانم چرا ولی اینطور می گویند برای مثال اگر شما به شهر کرد بروید اهالی شهر عسل خودشان را بهترین عسل ایران می دانند و اگر به لرستان بروید آنها هم عسل خودشان را بهترین عسل ایران می دانند.

و یا اگر به اردبیل سفر کنید یا با یک اردبیلی هم صحبت شوید و نظرش را از در مورد بهترین عسل ایران بپرسید حتما به شما توصیه می کند که از عسل های اردبیل استفاده بکنید.

اما واقعیت چیست؟

واقعیت چیزی است که می خواهم به شما بگویم هر شهر بسته به نوع پوشش گیاهی خود یک عسل منحصر به خودش را تولید می کند. پس نمی توان گفت که بهترین عسل ایران در کدام شهر است. ما در کشور عزیرمان ایران تنوع بسیار زیادی از عسل داریم که هر کدام از شهرهای مختلف ایران تولید می شود. و هر شهری ظرفیت تولید همه نوع عسل را ندارد.

پس نتیجه می گیریم که بهترین عسل ایران کدام شهر است ؟ سوال درستی نیست ولی می توانیم بهترین عسل هر شهر را بشناسیم تا از عسل خوب آن مناطق استفاده بکنیم.

توجه داشته باشید که اگر قصد خرید عسل دارید، برای اینکه از طبیعی بودن آن مطمئن شوید حتما مطلب تشخیص عسل طبیعی را مطالعه کنید.

بهترین عسل ایران کدام شهر است؟

شهر اردبیل

اردبیل را با عسل های سبلان می شناسیم که نام یکی از کوه های اردبیل می باشد. عسل سبلان از شهرت بالایی برخوردار می باشد. عسل سبلان در واقع عسل چهل گیاه آن منطقه می باشد.

استان مازندران 

مازندران یک قطب تولید عسل می باشد و عسل های زیادی تولید می کند. نام مازندران از دو بخش تشکیل شده یکی “ماز” و “اندران” که در قدیم ماز را زنبور عسل و اندران را به کندو می شناختند. یعنی جایی که کندو زنبور عسل بسیار زیاد است. عسل بهاره و عسل بهار نارنج یکی از بهترین عسل های مازندران می باشد.

شهرهای جنوب کشور

در شهرهای جنوب کشور عسل هایی منحصر به فرد خودش را دارد برای مثال عسل کنار یا سدر بهترین عسل شهر های حوزه خلیج همیشه فارس هست.

چرا عسل خوب کم است؟

به این دلیل که بسیاری از افراد در آن تقلب می کنند و عسل هایی تولید می کنند که کاملا صنعتی می باشد. عسل صنعتی یعنی اینکه زنبور عسل هیچ نقشی در تولید آن نداشته است.

بهترین عسل چه ویژگی هایی دارد؟

فارق از اینکه چه نوع عسلی مصرف می کنید مثل عسل لعل یا عسل کنار یا عسل بهاره باید آن عسل از طریق زنبور عسل تولید شده باشد و دوم اینکه زنبور عسل با شکر یا مواد قندی تغذیه نشده باشد. در واقع عسل طبیعی باشد. و خود عسل هایی طبیعی تعدادی پارامتر دارد که هر کدام کیفیت عسل خوب را به ما نشان می دهد.

پارامترهایی مثل میزان ساکارز، میزان رطوبت، میزان ph عسل که هر کدام میزان استانداردی دارد که میزان مطلوبیت عسل را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *