عسل خام چیست؟ گول عسل حرارت دیده را نخورید!

عسل خام

عسل خام به عسلی گفته می شود که مستقیما از کندو و بدون هیچ دستکاری وارد بسته ها برای فروش قرار می گیرد. عسل خام یکی از موثر ترین مواد غذایی روی کره زمین به شما می رود به این دلیل که عسل خام سرشار از ویتامین ها و آنزیم های ناب می باشد. عسل طبیعی خام منحصر به فرد و خاص می باشد. فرقی نمی کند از چه گل یا گیاهی گرفته شده مهم این هست که حاوی مقدار آنزیم و ویتامین استاندارد یک عسل واقعی می باشد. شکل عسل خام با عسل حرارت دیده زیاد فرقی نمی کند.یکی از تفاوت شکل عسل خام اینکه به نسبت کدرتر از عسل حرارت دیده است.در ادامه به تشخیص عسل خام هم می پردازیم.

فرق عسل خام با عسل حرارت دیده چیست؟

تضاد عسل طبیعی خام، عسل حرارت دیده می باشد. و این دو باهم کاملا متفاوت می باشند. عسل طبیعی خام به هیچ عنوان حرارت نخورده به همین منظور ویتامین ها و آنزیم های آن صدمه ندیده اند. در واقع تشخیص عسل خام و حرارت دیده کمی دشوار است.

عسل حرارت دیده یا پاستوریزه

این نوع عسل، عسل می باشد که آن را در معرض حرارت قرار داده اند تا عسل را شفاف تر و اینکه از تبلور کردن جلوگیری بکنند. زمانی که به عسل حرارت می خورد به سرعت مقداری از آنزیم هایی که توسط زنبور عسل به آن وارد شده از بین می رود. البته که ویتامین هایی گرفته شده از گل وگیاهان هم کم می شوند.

چرا باید عسل طبیعی و خام مصرف بکنیم؟

اگر می خواهیم از تمام مواد معدنی، آنزیم ها و ویتامین های عسل طبیعی و خام استفاده بکنیم حتما باید از عسل طبیعی و خام استفاده بکنیم. عسل در الویت اول باید خام و سپس طبیعی باشد. عسل اگر خام نباشد. مطمئنا شما فقط پول خود را دور می ریزید. شما برای بدن شما هیچ سودی ندارد. پس فقط عسل مرغوب خام مصرف بکنید.

آیکون عسل یک

به دنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل یک با ضمانت بازگشت وجه عسل طبیعی ارائه می دهد.

تماس با : ۰۹۱۲۰۶۴۱۰۱۴            ۶۳۱۵۷۷۲ – ۰۲۶۳

عسل خام چکونه است ؟

  • احتمالا خیلی شفاف نیستند در عسل کمی موم وجود دارد.
  • احتمالا به صورت کامل تصویه نشده اند.
  • عطر و بوی گیاه یا گل مورد نظر را دارد.
  • عسل غلیظ می باشد.
  ۸ ضرر عسل تقلبی که باید بدانید!

چرا به عسل حرارت می دهند؟

در این قسمت می خواهم دلایل حرارت خوردن عسل را برای شما بازگو بکنم.

دلیل اول عسل حرارت دیده به این دلیل حرارت خورده که فروشندگان بتوانند به راحتی آن را تصویه بکنند . در واقع عسل را با موم و گرده گل تفکیک بکنند. چون برخی افراد موم را دوست ندارند. (  شاید به خاطر رنگ موم یا هر چیز دیگری )

دلیل دوم این هست که عسل را شفاف بکنند، شفاف کردن عسل به آن جذابیت بیشتری می دهد و فروش را بیشتر می کند اما به هیچ عنوان کار درستی نیست.

و دلیل سوم که از همه مهمتر است، جلوگیری از رس بستن زود هنگام عسل وقتی عسل حرارت می بیند زمان رس بستن عسل طولانی می شود.

دلیل چهارم سرعت بخشیدن به بسته بندی عسل حرارت دیده به دلیل رغیط بودن به سرعت جابه جا می شود و سرعت بسته بندی بالا می رود.

عسل حرارت دیده از کجا شروع شد؟

عسل طبیعی و خام

وقتی مردم جهان و آمریکا به خواص عسل پی بردند می خواستند که عسل را وارد سبد غذایی خودشان بکنند، از همین رو تقضای عسل رو به افزایش بود، وقتی کشور چین دید که در آمریکا تقاضای عسل زیادی وجود دارد شروع به تولید عسل کرد از آنجایی که عسل طبیعی و خام زمان زیادی را می گیرد زنبورداران کشور چین برای اینکه سرعت بالایی به تولید بدهند به زنبورها شکر می داند و اینکه مستقیما به عسل حرارت می داند. تا سرعت آنها در بسته بندی، شفافیت و جذابیت بیشتر شود. وقتی آمریکا متوجه این قضیه شد واردات عسل از کشور چین را ممنوع کرد. سپس چین شروع به سرمایه گذاری در کشورهای دیگر کرد که ایران هم جزو همین کشورها بود. عسل هایی که با قیمت بسیار پایین در سوپرمارکت ها وجود دارد عسل های حرارت دیده چینی یا عسل های ایرانی هستند که حرارت خورده است.

  خواص عسل برای چشم؛ نکات کلیدی

انواع عسل خام

عسل خام طبیعی

عسل های خام بی شماری وجود دارد که در فروشگاه های معتبر که تخصصی کار عسل انجام میدهند یافت می شود. برخی از این عسل ها تصفیه شده اند و برخی از آنها تصفیه نشده اند.می توانید عسل خام در آمازون را بررسی بکنید. تا قیمت عسل اصلی را داشته باشید.

عسل طبیعی و خام که از کندو استخراج می شود ترکیبی از کریستال های جامد و مایع هستند. رنگ عسل خام نسبت به گل یا گیاهی که زنبور از آن تغذیه کرده متفاوت می باشد. طیف رنگ عسل از زرد کمی روشن تا قهوه ای مایل به تیره می باشد.

عسل بافتی کریستالیزه (رس مانند) دارد که هنگام سرما رنگ آن به دلیل موم،گلوکز،صمغ وگرده داخل آن به روشنی، تغییر رنگ می دهد.

در کل تشخیص اینکه آیا عسل مورد نظر شما خام می باشد یا نه کمی دشوار است. اما دلیل نمی شود که شما از عسل استفاده نکنید. یکبار برای همیشه یک فروشنده منصف پیدا بکنید و همه عسل های خودتان را از آن خرید بکنید.

دادن نام های شرعی به عسل های حرارت دیده

برخی برای اینکه عسل حرارت دیده را از روی عسل های خودشان بردارند برچسبی با نام های عسل پاستوریزه یا عسل فرآوری شده می دهند که همان عسل حرارت دیده است. در واقع هیچ فرقی بین آنها وجود ندارد فقط نام را تغییر داده اند.

در چه صورتی عسل مصرف نکنیم؟

عسل فقط کودکان زیر ۲ یکسال استفاده نکنند تا روده آنها تا دو سالی تقویت بشود.

تشخیص عسل خام به سبک صادقانه

دیده شده در برخی عسل ها که البته کم هستند برچسبی با عنوان «غیرحرارت خورده» یا «پاکسازی نشده» خورده که می توان کمی به آنها اعتماد کرد. قانون مشخصی برای عسل وجود ندارد که آیا خام می باشد یا خیر پس دلیل محکمی نیست جهت اطلاع شما بزرگواران این را در مطلب گنجاندم.

  ژل رویال چیست؟ و خواص باورنکردنی ژل رویال

عسل خام از کجا تهیه بکنم؟

برای اینکه عسل تهیه بکنید پیشنهاد می کنم به نزد یک فروشنده بروید تا بتوانید عسل طبیعی خام تهیه بکنید. یا اینکه می توانید از فروشگاه اینترنتی عسل یک عسل طبیعی و خام تهیه بفرمایید. البته که همه عسل های ما خام و طبیعی می باشند. این را به شما از طریق ضمانت گارانتی بازگشت وجه قول می دهیم.

ضمانت بازگشت وجه چیه؟

تمام محصولات عسل یک دارای گارانتی بازگشت وجه می باشد . از آنجایی که ما فقط عسل خام و طبیعی عرضه می کنیم ۱۰۰ درصد به عسل های خودمان اعتماد کامل داریم. اگر عسل های ما طبیعی و خام نبودند می توانید مبلغ خودتان را پس بگیرید.

حتما مطالب زیر را بخوانید

محصولات پیشنهادی عسل یک

One thought on “عسل خام چیست؟ گول عسل حرارت دیده را نخورید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک