عسل طبیعی چیست ؟

عسل طبیعی چیست

عسل طبیعی چیست ؟

در این مقاله در مورد عسل های طبیعی صحبت می کنیم و به شما می گوییم که چه ویژگی هایی دارد و برای اینکه یک عسل را طبیعی بنامیم باید چه کارهایی انجام دهیم و اینکه فرق عسل طبیعی با عسل های تغذیه شده در چیست و اینکه چطور می توانیم بهترین عسل را انتخاب بکنیم.

عسل طبیعی یک ماده شیرین و کاملا غلیظ است که توسط زنبورهای عسل از شهد گل گیاهان تهیه شده و تغییر شکل داده و بعد از آن داخل سلول های مومی کندو نگهداری می شود.

چطوری شهد به عسل تبدیل می شود؟

زنبور عسل یک عضوی دارد به نام چینه دان که این چینه دان یک کارخانه شیمیایی کوچک است که شهد در آن جمع آوری می شود. و در همین کارخانه کوچک یک سری عملیات خاص انجام می شود. برای مثال مقدار زیادی از ساکاروز شهد عسلی به قندهای ساده تر گلوکز تغییر داده می شود و شهد عسلی به عسل تبدیل می کند.

چینه دان زنبور عسل - عسل طبیعی جیست ؟

و یکی از بهترین عملکرد زنبور عسل این هست که اگر ماده دارویی داخل گیاه باشد که زنبور از آن شهد گرفته آن ماده دارویی بدون کم کاستی با خاصیت اصلی خود وارد عسل می شود.یعنی اینکه دقیقا همان خواص دارویی و طبی گیاه مستقیما وارد عسل می شود. برای مثال خواص گیاه آویشن مستقیما وارد عسل می شود. فقط عسل محصول زنبور عسل نیست موم هم یکی از محصولات طبیعی زنبور عسل می باشد.

استاندارد عسل طبیعی

استانداردی که برای عسل طبیعی تعریف شده در ایران و تمام کشورهای پیشرفته این هست که به شهد یا نوش گیاهان و گل هایی که زنبور عسل بعد از تغذیه از گیاهان و گل ها آن را فرآوری گرده باشد. اگر زنبور به جای شهد گل و گیاهان از شکر یا قند استفاده کرده باشد آن عسل طبیعی نیست. زنبور عسل کاملا به صورت غریزی به سمت گل و گیاهانی شفا بخش  می روند و شهد آن ها را جمع آوری می کنند. عسل طبیعی تماما از مواد غذایی مفید و حیات بخش هست که نیازهای غذایی و دارویی انسانها را تهیه می کند.

آیکون عسل یک

به دنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل یک با ضمانت بازگشت وجه عسل طبیعی ارائه می دهد.

تماس با : ۰۹۱۲۰۶۴۱۰۱۴            ۶۳۱۵۷۷۲ – ۰۲۶۳

رنگ عسل طبیعی

اطلاعات خیلی کمی در مورد ترکیبات رنگ عسل وجود دارد. رنگ عسل مثل بقیه ویژگی های عسل کاملا متغییر هست و به هیچ وجه رنگ ثابتی ندارد. طیف رنگ عسل به این شکل می باشد که تقریبا بی رنگ بوده و یا بین زرد نخودی تا قهوه ای تیره متغییر می باشد. رنگ عسل یک عامل کیفی برای تشخیص عسل طبیعی نیست اما بعضی از کشور ها رنگ عسل را به عنوان کیفیت رده بندی می کنند.

  خواص عسل ؛ ۲۰ خواص عسل که باورتان نمی شود

رنگ عسل طبیعی -عسل طبیعی چیست ؟

رنگ عسل براساس اینکه زنبور روی چه گل و گیاهی نشسته کاملا متفاوته

شناخت ویژگی های خواص عسل طبیعی به صورت کلی

 • عسل خیلی زود جذب خون می شود.
 • از ایجاد عفونت در معده و روده جلوگیری می کند.
 • عسل به خون سازی کمک زیادی می کند.
 • یبوست را از بین می برد.
 • برای کسانی که دیر به خواب می روند کاملا موثر است.
 • در رفع خستگی عضلات  عالی عمل می کند و برای کنترل انقباض عصلات مفیده.
 • میزان کلسیم خون را زیاد می کند.
 • عسل به این دلیل که سریع وارد سوخت و ساز بدن می شود خیلی سربع انرژی می دهد.
 • برای کلیه ها هیچ اذیتی ندارد.
 • قلب را تقویت می کند.
 • کمک می کند که بیماری آسم زودتر برطرف بشود.
 • در درمان زخم معده و اثنی عشر عامل موثری شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک