۸ خواص عسل و زنجبیل که باورتان نمی‌شود!

خواص عسل و زنجبیل

در طب سنتی هیچ گاه دو ماده غذایی را کنار هم قرار نمی دادند مگر اینکه متوجه می شدند ،ترکیب این دو ماده اثرات درمانی بالاتری را نشان می دهد و یا یکی از ترکیبات اثرات و عوارض جانبی ماده دیگر را خنثی می کرد.به همین دلیل خواص عسل و زنجبیل بیش از زمانی است که هر یک به طور جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد،از این رو درطب سنتی ایران به مصرف این ترکیب بی نظیر در بهبود بسیاری از مشکلات و بیماری ها توصیه می شد.

مصرف عسل با زنجبیل قدمت بالایی دارد و استفاده از آن در فرهنگ و سنن آسیا و هند و عرب رایج بوده است. در این فرهنگ ها معتقد بودند برای انتقال مواد موثره و مفید زنجبیل باید از عصاره ی عسل استفاده کرد تا تمام مواد مفید زنجبیل به بدن منتقل شود.

به همین دلیل در این مطلب تلاش می شود به برخی از اثرات و خواص عسل و زنجبیل اشاره شود تا با خرید عسل طبیعی و ممتاز و مصرف این معجون طبیعی به سلامت و نشاط روحی و جسمی دست پیدا کنید.

سلامت معده :

خواص عسل و زنجبیل برای معده

در درمان مشکلات معده یکی از بهترین داروهای طبیعی استفاده از عسل و زنجبیل است، این ترکیب به شکل های مختلفی مشکلات معده را برطرف می کند و می توان در مواقعی که با درد و یا مشکلات دیگر معده مواجه شدید به عنوان یک داروی موثر با اثر بخشی سریع از این ترکیب استفاده کنید.

درمان سوءهاضمه به کمک عسل وزنجبیل به خوبی انجام می گیرد،زنجبیل به تنهایی یک عامل موثر در هضم غذاست و دارای مواد موثره ای است که فعالیت آنزیم های معده را بهبود می بخشد.

از طرفی عسل و زنجبیل هر دو دارای آنتی اکسیدان های طبیعی هستند درنتیجه با افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن با عفونت های دستگاه گوارش به خوبی مقابله می کنند.

یکی دیگر از خواص عسل و زنجبیل داشتن پروتئین است. پروتئین هایی که در این ترکیب وجود دارد به گوارش کمک می کند و آنزیم های پروتئینی عسل نیز نقشی مشابه آنزیم های بدن ما دارند،

علاوه براین پروتئین های عسل و زنجبیل به آزاد شدن صفرا کمک می کند، صفرا به تجزیه کردن چربی ها کمک می کند بنابراین به سبک شدن معده و کاهش عوارض سوءهاضمه کمک می کند.

گفته می شود به دلیل خواص عسل و زنجبیل در بهبود عفونت ها و التهابات،در درمان زخم معده واثنی عشر می توان از این ترکیب برای بهبود زخم استفاده نمود.

نکته مهم:

توجه داشته باشید که تمام خواص ذکر شده برای این ترکیب به دلیل استفاده از عسل طبیعی می باشد و در عسل های تقلبی متاسفانه علاوه بر اینکه اثرات درمانی دیده نمی شود بلکه آسیب های بیشتری به بیماران گوارشی وارد می کند،بنابراین سعی کنید تا می توانید در خرید عسل دقت کنید و از مراکزی خرید کنید که عسل مرغوب و طبیعی ارائه می دهند.

  خواص ژل رویال: 17 خواص کاملا شگفت انگیز ژل رویال

کاهش استرس:

کاهش استرس از طریق مختلفی توسط عسل و زنجبیل انجام می گیرد، از جمله وجود قندهای گلوکز فروکتوز در عسل که می تواند فشار و استرس را از دستگاه گوارش کاهش دهد و  نیاز به تنظیم قند خون از طریق خوردن کاهش پیدا می کند.آرامش بخشی این ترکیب از طریق تنظیم جریان خون قلب و کاهش سطح چربی ها همگی از راه هایی است که در کاهش استرس موثر است اما یکی دیگر از خواص عسل و زنجبیل عطر و رایحه ی قوی آن است که به خوبی به تمرکز و آرامش اعصاب کمک می کند.

آیکون عسل یک

به دنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل یک با ضمانت بازگشت وجه عسل طبیعی ارائه می دهد.

تماس با : ۰۹۱۲۰۶۴۱۰۱۴            ۶۳۱۵۷۷۲ – ۰۲۶۳

سلامت دندان ها:

در سلامت دندان ها نمی توان خواص عسل و زنجبیل را نادیده گرفت،از آنجایی که ph عسل کمی اسیدی است بنابراین به از بین بردن پلاک های دندانی کمک می کند.پلاک دندانی از اجتماع باکتری ها به وجود می آیند و مینای دندان را تخریب و عامل پوسیدگی دندان است.

خواص آنتی بیوتیکی عسل و زنجبیل به درمان زخم های چشمی و التهابات دندان و لثه ها کمک می کند،یکی دیگر از خواص عسل و زنجبیل این است که دارای هیدروژن پراکسید هستند که سبب آزاد کردن اسید گلوکونیک می شود.اسید گلوکونیک بهترین ماده در درمان مشکلات دندانی است و به این طریق سلامت دندان ها افزایش می یابد.

باید بدانید که پلاک های دندانی تنها با شست وشوی آب تمیز نمی شود و مسواک کردن نیز به تنهایی تمام زوایای دندان را تمیز نمی کند،بنابراین با روش تغذیه ای درست می توان به عمر دندان ها افزود. مصرف قند ها سبب می شود باکتری های دهان و دندان محیط مناسب و مواد غذایی در اختیار داشته باشند و به سرعت رشد پیدا کنند، اما جایگذینی ترکیب عسل و زنجبیل با انواع قند و شیرینی می تواند رشد باکتری ها را کاهش و تولید پلاک دندانرا متوقف کند.

کاهش دردهای قاعدگی:

از ترکیب عسل و زنجبیل در کاهش دردهای دوره ماهانه بانوان می توان استفاده کرد.در درمان عوارض قاعدگی از جمله خستگی PMS و انقباض عضلات، ترکیب عسل و زنجبیل تاثیر بسزایی دارد و با ایجاد آرامش عضلات به کاهش درد کمک می کند.همچنین گزارش هایی وجود دارد که مصرف مداوم عسل و زنجبیل به مرتب شدن طول دوران عادت ماهانه کمک کرده است.

  خواص و خوردن عسل در دوران بارداری

درمان سرطان:

خواص زنجبیل

در درمان های مختلف سرطان یکی از پیشنهادات همواره مصرف زنجبیل بوده و هست و خواص ضد انتی اکسیدانی آن همیشه مورد توجه بوده است، با مصرف عسل با زنجبیل می توان به پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک کرد.یکی از سرطان های شایع سرطان روده و معده است که با خواص عسل و زنجبیل به خوبی می توان سلامت معده را به همراه داشت.عامل مهمی که در بروز سرطان دستگاه گوارش موثر است رشد بیش از اندازه باکتری های دستگاه گوارش است،همانطور که قبلا هم گفته شد ترکیب عسل با زنجبیل از رشد بیش از حد این باکتری ها جلوگیری می کند.

در بحث درمان سرطان در مراحل شیمی درمانی،بیمار با تهوع و استفراغ همراه است استفاده از عسل با زنجبیل کمک می کند تخلیه معده سریع تر اتفاق بیوفتد و بیمار با کاهش التهابات معده و مری مواجه می شود.به غیر از این در ایجاد آرامش در بدن استفاده از عسل و زنجبیل بسیار مفید است.

به هر حال در دنیای پر از استرس و آلودگی امروز ابتلا به سرطان تنها به صفات ژنتیکی وابسته نیست و عواملی که یک فرد را با این بیماری درگیر می کند را نمی توان به طور قطع شناخت.بهترین راه قطعا پیشگیری از این بیماری است که به ساده ترین شکل ممکن آن با خرید عسل طبیعی و زنجبیل به آسانی قابل انجام است.

بهبود سلامت قلب:

خواص عسل و زنجبیل برای قلب

خواص عسل و زنجبیل در درمان انواع بیماری ها از طریق آنتی اکسیدان های طبیعی آن نیازی به تکرار ندارد و برای همه روشن و مشخص است.پروستاگلاندینها ترکیباتی لیپیدی هستند که از آنزیمی از اسید های چرب زنجبیل مشتق می شوند،این ترکیبات در زنجبیل ویژگی های داروهای ضدالتهاب غیر استروییدی دارد و یکی از وظایفش در بدن گشاد کردن عروق خونی است که به این ترتیب تنش در رگهای خونی کاهش می یابد.کاهش میزان کلسترول بدن از طریق ترکیب عسل و زنجبیل یکی دیگر از فواید این معجون برای بدن و خصوصاٌ قلب است.در هنگام خرید عسل طبیعی مطمئن باشید به کاهش فشارخون و جلوگیری از سکته مغزی و حملات قلبی کمک شایانی می کنید و با تهیه ترکیب فوق العاده عسل با زنجبیل ازمشکلات قلبی در زمان سالمندی در امان خواهید بود.

  ۱۰ خواص شیر و عسل که نمی دانید!

درمان میگرن ودردمفاصل:

در درمان میگرن معمولا برای بیمار پرهیزهای غذایی خاصی تجویز می شود ولی از قدیم برای بهبود علایم میگرن و کاهش ابتلا به آن زنجبیل یکی از پیشنهادات اصلی بود.امروزه درکنار زنجبیل با استفاده از عسل نیز استفاده می شود که به کاهش علایم جانبی میگرن مانند تهوع و سردرد می انجامد.این داروی طبیعی برای دردهای مفاصل نیزمفید است،اگرچه که در درمان دردهای مفصل نمی تواند درمان قطعی انجام دهد اما به کاهش دردها و تورم و التهاب کمک می کند.

درمان آسم:

خواص عسل و زنجبیل برای آسم

عسل به همراه زنجبیل در درمان آسم و آلرژی تاثیر گذار هستند و اکسیژن رسانی به ریه ها از طریق بهبود عملکرد عروق خونی را سبب می شود.گاهش گلودرد،التهابات ریه و نای از فواید این ترکیب است که درمجموع علایم آسم را تا حدودی کاهش می دهد.

در مصرف عسل و زنجبیل در بیماران دچار آسم باید کمی وسواس به خرج داد چرا که عسل های تقلبی را به کمک اسانس های صنعتی تهیه می کنند که برای این بیماران حساسیت بیشتری می آورد.همیشه سعی کنید در خرید عسل به افراد متخصص مراجعه کنید و از روش های تشخیص عسل تقلبی از اصل استفاده کنید.

کلام آخر:

از خواص عسل و زنجبیل هر چه گفته شود باز هم ناگفته های زیادی باقی می ماند،روزانه گرایش مردم برای درمان های سنتی و همچنین پیشگیری بجای درمان بیشتر می شود و ترکیباتی مانند عسل و زنجبیل جایگاه قوی تری در سبد غذایی مردم پیدا کرده اند،شما نیز با اطلاعاتی که در زمینه ی این ترکیبات مفید به دست آوردید بهتر است در اولین اقدام عسل طبیعی و اصل خرید کنید و در ادامه به تهیه این ترکیب و ترکیباتی ارزشمند مانند عسل و زنجبیل بپردازید، قطعا کسی به اندازه ی خودتان دلسوز شما نیست.

مقالات پیشنهادی عسل یک

عسل پیشنهادی برای ترکیب عسل و زنجبیل

One thought on “۸ خواص عسل و زنجبیل که باورتان نمی‌شود!

  • گروه تحریریه عسل یک میگوید:

   سلام
   عسل های ما بسته به گیاه آن ساکارز استاندارد را دارد.
   البته اگر عسل های ما را به آزمایشگاه بفرستید طبیعی بودن آن تایید می شود.
   عسل چند گیاه یا عسل آویشن ساکارز زیر ۲ هست.
   عسل کنار زیر ۵ هست. عسل گون زیر ۳.۵ هست.

  • مصطفی میگوید:

   سلام من خودم زنبور دارم وتولید کننده عسل ارگانیک با ساکارز زیر یک فقط این جمله را میدونم که باید عسل فروش را شناخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک