چگونه از گرده گل نگهداری کنیم ؟

می خواهم به شما بگویم که چگونه از گرده گل نگهداری کنیم، تا بهترین نتیجه را در نحوه استفاده از گرده گل ببریم. گرده گل یک ماده ارزشمند و بسیار با مواد غنی و پروتئین است. اگر نگهداری از گرده گل را ندانیم نمی توانیم از تمامی خواص گرده گل نهایت استفاده را ببریم.

در زمان خرید گرده گل حتما به این مورد توجه کنید که گرده گل خشک باشد. فروشگاه اینترنتی عسل یک تمامی گرده گل هایی که برای مشتریان خود ارسال می کند خشک شده و به هیچ وجه خیس نیست. پس به این نکته مهم توجه بفرمایید.

۶ نکته مهم در نگهداری از گرده گل

قبل از گفتن این ۶ نکته یادتان باشه گرده گل توسط زنبور عسل تولید می شود و ممکن است در آن چیزهایی مثل دست و پای زنبور عسل دیده شود و این هیچ جای نگرانی ندارد از هر کجا که گرده گل را تهیه کردید خودتان آن را کاملا پاک کنید.

۱نگهداری گرده گل در جای خشک

این اولین و مهم ترین نکته است گرده گل را حتما در جای خشک نگهداری کنید. رطوبت می تواند گرده گل را به سمت آلوده شدن بکشاند. اگر تا الان در جایی گذاشتید که رطوبت دارد آن را حتما خشک کنید. البته گرده گل در یخچال می توان نگهداری کرد، به شرطی که درب آن کاملا بسته باشد.

۲- نگهداری گرده گل با عسل

همه محصولات زنبور عسل مانند بره موم ، ژل رویال و گرده گل می توانند با عسل ترکیب شوند تا از آن نگهداری و کیفیت آن را حفظ کند. شاید باورتان نشود حساس ترین ماده ژل رویال است اما وقتی با عسل طبیعی درجه یک ترکیب می شود به هیچ عنوان از کیفیت آن کاسته و کم نمی شود.

۳نگهداری گرده گل در فریزر

فریزر یک مکان خوب برای نگهداری گرده گل است. البته باید به این نکته توجه کنید که درب ظروفی که گرده در آن است محکم بسته شده باشد.

۴نگهداری گرده گل در ظروف مناسب

ظرفی که گرده گل در آن قرار می گیرد اهمیت زیادی دارد. حتما باید ظرف شما تمیز و بدون هیچ کثیفی باشد. هم در ظرف شیشه ای و هم در ظرف پلاستیکی می توان گرده را نگه داشت. نباید در ظرفی که قبلا در آن چیزی نکه داشته اید، مانند ترشی یا رب یا روغن یا هر ماده دیگر، گرده را در آن بریزید.

۵نگهداری گرده گل به صورت پودر

یکی از راه هایی که می توان گرده گل را به صورت جالب نگه داشت به صورت پودر است. می توانید گرده گل خشک را با یک آسیاب کن پورد کنید و با عسل ترکیب کنید و میل بفرمایید.

۶نگهداری گرده گل به دور از حشرات و حیوانات

حیوانات و حشرات علاقه زیادی به گرده گل (pollen) دارند. دلیلش کاملا مشخص است ماده ای نرم و سرشاز از ویتامین و پروتئین هست. یک ماده ای عالی برای رشد خودشان می دانند. پس حتما گرده گل را به دور از حشرات و مورچه یا دیگر حیوانات نگهداری کنید.

فایده گرده گل

گرده گل ناب ترین ماده ای است در این حجم می توان یافت. قبلا در مورد خواص گرده گل کلی مقاله و مطلب در همین سایت عسل یک منتشر کرده ایم که من لیستی از این مطالب ارزشمند را در اختیار شما قرار می دهم. فواید گرده گل به قدری زیاد است که نمی توان آن را کم دید.

اگر تا حالا گرده گل استفاده نکردید چند روز اول را روزانه چند تا دونه گرده گل بخورید. تا بدن شما به آن کمی عادت کند. و بعد از آن می توانید روزانه یک قاشق چای خوری گرده گل میل بفرمایید.

زمان استفاده هم بعد از صبحانه زمان خوبی است. البته بعدظهر هم می توان، اما پیشنهاد ما بعد از صبحانه است. وقتی پروتئین و مواد عالی وارد بدن می شود. بعد از صبحانه هنگام فعالیت جذب بدن می شود.

خرید گرده گل اصل و ایرانی

ما این نکات را فقط برای شما نگفته ایم همه این نکات را «عسل یک» کاملا رعایت می کند. اگر می خواهید قبل از خرید گرده گل از نگهداری گرده گل به صورت اصولی خیالتان راحت باشد. می توانید از طریق دکمه زیر اقدام به تهیه گرده گل اصل و ایرانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *