۱۱ خواص موم عسل که نمی دانید!

خواص موم عسل

یکی از دلیل خراب نشدن عسل، پروتین موجود در خواص موم عسل می باشد. موم عسل که یک ماده چسبنده می باشد،خواص بی شماری دارد. خواص موم عسل و خواص عسل به درمان خیلی از بیماری ها کمک زیادی می کند که می توانید این بیماری ها زیر را با خواص موم عسل درمان کنید. البته پیشنهاد ما به شما ژل رویال می باشد. که خواص فوق العاده بالایی دارد.

  • بیماری پوستی
  • بیماری کبد
  • کم کردن کلسترول خون
  • از بین بردن جوش صورت
  • محافظت از ترک خوردن لب ها
  • ساخت شمع بدون ضرر
  • بالا بردن سیستم ایمنی بدن
  • درمان تبخال تناسلی

در واقع موم زنبور عسل توسط زنبور کارگر به صورت طبیعی به وجود می آید. زنبور کارگر به وسیله هشت غده در شکم خود موم عسل را تولید می کند.

خواص موم عسل برای درمان بیماری ها:

خواص موم عسل برای بیماری

۱- خواص موم عسل برای بیماری پوستی:

پوست بدن ما در بعضی مواقع باکتری هایی در آن به وجود می آید به نام استافیلوکوکوس اورئوس و کاندیدا آلبیکانس که یکی از بیماری های پوستی می باشد که خیلی از عفونت های پوستی را در خود دارد. و خواص موم عسل طبق تحقیقی که شده است ترکیب موم عسل و روغن زیتون از رشد این باکتری در پوست به شدت جلوگیری می کند. خواص عسل برای پوست کاملا اثبات شده است.

  ۹ خواص عسل برای پوست که ناشناخته است!

۲- خواص موم عسل برای بیماری کبد:

الکلی که در موم عسل می باشد. یکی از خواص موم عسل برای کبد محسوب می شود. و خود موم عسل دارای آنتی اکسیدان  می باشد. که نمی گذار چربی در کبد جمع شود در واقع کبد شما را از چرب شدن جلوگیری می کند.

۳- مرطوب نگه داشتن پوست:

اصلی ترین دلیل برای مرطوب نگه داشتن پوست با خواص موم عسل این هست که کسانی که محصولات بهداشتی تولید می کنند از موم عسل به صورت مستقیم استفاده می کنند زیرا می دانند که یکی از خواص موم عسل مرطوب نگه داشتن پوست می باشد. پیشنهاد من برای مرطوب کردن پوست ترکیب موم عسل با روغن بادام می باشد.

۴- کم کردن کلسترول خون:

خیلی از افراد می خواهند بدانند که چطور می توان سطح کلسترول خون خود را کم کنند تا بتوانند از غذاهای لذیذتر استفاده کرد. یکی از خواص موم عسل دقیقا کاهش کلسترل خون شما می باشد موم عسل به دلیل داشتن کلسیم های چرب این کار را برای شما انجام می دهد.

۵- خواص موم عسل برای از بین بردن جوش صورت:

ویتامین ای به پوست صورت شما کمک می کند تا جوش ها را از بین ببرد. و در موم عسل پر از ویتامین ای می باشد. ویتامین A موجود در موم عسل عفونت های جوش صورت را از بین می برد.

۶- محافظت از ترک خوردن لب ها:

همانطور که گفتیم خواص موم عسل مرطوب کردن پوست هست و لب ها را به خوبی مرطوب می کند. موم عسل به دلیل اینکه رطوبت خوبی به کل سطح پوست بدن می دهد از ترک خوردن لب ها جلوگیری می کند.

آیکون عسل یک

به دنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل یک با ضمانت بازگشت وجه عسل طبیعی ارائه می دهد.

تماس با : ۰۹۱۲۰۶۴۱۰۱۴            ۶۳۱۵۷۷۲ – ۰۲۶۳

۷- ساخت شمع بدون ضرر:

به دلیل ساختاری که موم عسل دارد می توان از آن به عنوان یک شمع خانگی بدون ضرر استفاده نمود. شمع های موجود در بازار حاوی مواد سمی است. و برای سلامتی انسان مضر می باشد.

۸- خواص موم عسل برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن:

بی نظیرترین ماده ای که می توان از آن برای پیشگیری از سرماخوردگی معرفی کرد موم عسل می باشد. ویروس سرماخوردگی رابطه مستقیم با سیستم ایمنی بدن دارد و خواص موم عسل این امکان را به بدن شما می دهد تا در برابر ویروس آنفولانزا و سرماخوردگی ایمن باشید و به سختی دچار این بیماری شوید. اگر شک کردید که در حال سرماخوردن هستید حتما شروع به مصرف موم با عسل بکنید. این معجون شما را حفظ خواهد کرد.پروتئینی که موم عسل دارد سیستم ایمنی بدن را قوی می کند.

۹- درمان تبخال تناسلی:

این بیماری که از ویروس HSV تولید می شود. در آلت تناسلی رشد می کند. Propolis موجود در موم عسل درد یا زخمی که به وجود آمده را خیلی سریع بهبود می بخشد دقیقا مثل یک مسکن عمل می کند یا درد این بیماری را متوجه نشوید.

رنگ موم عسل:

رنگ موم عسل قهوه ای می باشد که به دست زنبور این رنگ را به خود می گیرد. و تا حدودی رنگ عسل مربوط به گیاهان و گل می باشد.

  رنگ عسل طبیعی:راز بزرگ

پروتین موم عسل یا propolis:

این واژه که از دو بخش شکل گرفته pro و polis معانی هایی که این دو کلمه دارند دفاع از کندو یا همان شهری است که زنبور در آن زندگی می کند.

۱۰- محافظت از کندو:

خواص موم عسل

وظیفه اصلی موم محافظت از کندو زنبور می باشد. که به شدت به آن علاقه مند هستند. موم تمام کندو را از بیماری ها محفوظ نگه می دارد. از همین جاست که مشخص می شود موم عسل ضد میکروب و ضد باکتری می باشد.

۱۱- موم عسل در دوران کهن:

قدیم از موم به عنوان دارو برای بیماری های خودشان استفاده می کردند. مصری ها از موم بسیار زیاد مصرف می کردند. و اعتقاد داشته اند که موم عسل از انسان محافظت می کند. ایرانیان هم در ایام قدیم از خواص موم عسل بی بهره نبوده اند چرا ما از این نعمت خداوند استفاده نکنیم.

لطفا اگر از خواص موم عسل چیزی ناگفته مانده، در قسمت نظرات مطرح کنید. سپاس از شما

Honey wax properties

حتما مطالب زیر را بخوانید!

محصولات بی نظیر:

۲۱۰,۰۰۰ تومان
۴۹,۰۰۰ تومان۲۵۹,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک