۹ خواص عسل برای پوست که ناشناخته است!

خواص عسل برای پوست

یکی از مطالعات بر روی مواد غذایی طبیعی بررسی خواص عسل برای پوست است که منجربه یافته های جالبی در این زمینه شده است. پوست انسان بخشی است که کاربردهای مختلفی دارد از زیبایی و افزایش اعتماد به نفس تا افزایش ایمنی بدن در برابر عفونت ها و سایر میکروارگانیسم ها کاربردهایی است که می توان برای پوست اشاره کرد.

بسیاری از بیماری های روحی و جسمی نمود خود را در پوست صورت نیز بروز می دهند به طور مثال یبوست و بیماری های روده پوست صورت را تیره می کنند،یا استرس و افسردگی که با ریزش بخشی از پوشش مو در پوست نمایان می شود.

در این مطلب جا دارد از خواص عسل برای پوست توضیحاتی داده شود تا مخاطبین در استفاده از محصولات ارگانیک و به خصوص عسل اندکی ترغیب شده و با خرید عسل ارگانیک و طبیعی از سایر فواید دارویی و خوراکی آن نیز بهره مند شوند.

خواص عسل برای پاکسازی پوست:

خواص عسل برای پاکسازی پوست

ترکیب عسل و ماست به خوبی پوسته پوسته شدن را برطرف می کند، هر دوی این مواد اثرات ضدباکتریایی دارند و غنی از آنتی اکسیدان هستند. به این ترتیب به پاکسازی عمیق پوست کمک می کند و با افزایش رطوبت پوست به شفافیت پوست می انجامد.
برای نتیجه بهتر از خواص عسل برای پوست بهتر است به مدت ۱۵ دقیقه از ترکیب ماست و عسل بر روی پوست استفاده کنید و سپس با آب گرم پوست صورت خود را شست وشو دهید.

ازبین بردن گرد وغبار پوست:

در شرایط امروزی با افزایش تعداد خودروها و کارخانجات میزان آلاینده ها افزایش یافته و درنتیجه پوست صورت نیز تحت تاثیر این آلاینده ها و ذرات قراردارد، عسل ماده ای است که به طور عالی خاک و ذرات غبار را از بین می برد بدون آنکه به چربی طبیعی پوست آسیبی وارد کند.

برای این کار بهتراست یک قاشق عسل را با مقداری آب که قوام لازم را ازدست ندهد مخلوط کنید و برروی پوست مالش دهید و سپس با آب و بدون استفاده از شوینده شیمیایی پوست را شست و شو دهید.

خواص عسل برای پوست فقط مربوط به بخش خوراکی نمی شود و همانطورکه در بالا اشاره شد به عنوان یک شوینده یا ماده بهداشتی نیز مصرف می شود،می توان به جای خرید برخی مواد آرایشی شیمیایی با خرید عسل همان نتایج را با درجات بهتر دریافت کرد.

آیکون عسل یک

به دنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل یک با ضمانت بازگشت وجه عسل طبیعی ارائه می دهد.

تماس با : ۰۹۱۲۰۶۴۱۰۱۴            ۶۳۱۵۷۷۲ – ۰۲۶۳

خواص عسل برای بهبود وظعیت لب های ترک شده:

عسل به خوبی توسط پوست جذب می شود،اگر لبهای شما پوسته پوسته می شود و یا ترک دارد به جای استفاده از مواد شیمیایی که حاوی سرب هستند بهتراست از عسل استفاده کنید. برای این کار می تواند شب قبل از خواب مقداری عسل بر روی لبهای خود بمالید و اثر معجزه آسای آن را در مدت کوتاهی مشاهده کنید.لبهای شما علاوه بر اینکه دیگر پوسته پوسته نمی شود رنگ آن شفاف تر و با نشاط تر می شود.

  فواید گرده گل برای ورزشکاران

ازبین بردن زگیل:

یکی از خواص عسل برای پوست از بین بردن زگیل بر روی پوست است،برای این کار کافیست بر روی زگیل یک لایه زخیم از عسل قراردهید و پس ازیک دوره درمانی از ناپدید شدن زگیل غافلگیر شوید.یکی از عسل های معروف جهان که برای این کار مفید است عسل موناکو است با این حال سایر عسل ها نیز برای این نوع درمان می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

خواص عسل برای سفید کردن پوست:

خواص عسل برای سفیدی پوست

سفید شدن پوست صورت وحتی بدن علاوه برژنتیک به بیماری ها و آب و هوا نیز بستگی دارد،حذف التهابات و مشکلات گوارشی کمک خوبی به سفیدتر شدن پوست می کند،همچنین استفاده از ماسک عسل به دلیل ایجاد سرما و آرامش در پوست به شل شدن عضلات صورت و سفیدتر شدن پوست و دور چشم ها کمک می کند.

با ترکیب عسل و لیمو می توانید از موهای ریز صورت که منجربه تیره تر شدن چهره می شود راحت شوید.همچنین ترکیب عسل با جوی دوسر به روشن تر شدن صورت کمک می کند.به راحتی و با صرف زمانی کم می توانید به چهره ای شاداب ترو روشن تر دست پیدا کنید.ازخواص عسل برای پوست غافل نشوید وازاین ماده غذایی ارزشمند بیش از پیش استفاده کنید.

خواص عسل برای ازبین بردن آکنه (جوش):

دلایل مختلفی برای بروزآکنه درصورت وجود داردکه یکی از آنها مشکلات روده است با مصرف عسل می توانید این مشکل راحل کنید .یکی ازخواص عسل برای پوست خاصیت ضد باکتریایی آن است که به این طریق می توانید ازشر آکنه خلاص شوید.پاکسازی پوست با عسل می تواند منافذ بسته پوست را باز کند وبه خروج چربی از سطح پوست کمک کند تا ازبروز آکنه جلوگیری شود.

حذف جوش صورت:

خواص عسل برای جوش پوست صورت

دردوران نوجوانی معمولا جوش های صورت بیشتر دیده می شود وعلت آن افزایش غدد چربی درسطح پوست صورت است شما با استفاده از ماسک های عسل می توانید سطح غدد چربی رابازنگه دارید تا چربی سطح پوست به خوبی خارج شود.

  ۱۱ خواص عسل و دارچین شگفت انگیز که نمی دانید!

ازویژگی های جوش های دوران نوجوانی این است که دستکاری کردن آن می تواند تغیراتی درپوست باقی بگذارد که دربزرگسالی نیز باقی بماند.بنابراین بااستفاده ازاین ماده طبیعی بدون دستکاری جای جوش های صورت مطمین باشید سطح پوست صورت شما صاف وبدون قرمزی وجوش خواهد شد.

می توان ازعسل به عنوان یک لوسیون پس از اصلاح صورت نیز استفاده نمود وبعد از ۱۵ دقیقه صورت را با آب گرم شست وشو داد.

خواص عسل برای درمان سوختگی:

خواص عسل برای سوختگی پوست

برای درمان وبهبود سوختگی ها تا مدت ها از عسل به عنوان عامل ضدعفونی کننده وایزوله کننده استفاده می شد،باکشف داروهای شیمیایی مختلف ازجمله پنی سیلین رفته رفته این شکل ازدرمان کنارگذاشته شد وبعدازمدتی به طور کامل فراموش شد.

اما همین موضوع نشان دهنده اثرات عسل در بهبود زخم ها وسوختگی ها دارد وامروزه می توان دردرمان های خانگی وبرای سوختگی های کوچک ازاین روش استفاده نمود.البته با پیشرفت علم بازهم استفاده از عسل دردرمان سوختگی درکناردرمان های دارویی پیشنهاد می شود.

استفاده از عسل درکنار زدچوبه یا لیمو وماست ترکیباتی را به وجود می آورد که به روند درمان سوختگی کمک می کند.این ترکیبات درکنارهم ویا به صورت جداگانه درکنار عسل می تواند به بهبود سوختگی،پوست ریزی وتشکیل پوست جدید،سفیدوهم شکل شدن پوست وجلوگیری از عفونت پوست کمک کند.

بهتراست درهنگام خرید عسل از عسل های طبیعی وباکیفیت به جای عسل هایی که تنها دربسته بندی زیبا به فروش می رسند دقت کنید چرا که پوست وخصوصا پوست صورت تاثیربسیار زیادی در زیبایی وافزایش اعتماد به نفس دارد وممکن است سایر بخش های زندگی اجتماعی وشخصی فرد را تحت شعاع قرار دهد.

تاثیرات عسل بر مو:

به جز خواص عسل برای پوست،فوایدی برای مو نیز وجود داردکه علاوه برمصرف عسل با تهیه ماسک های عسل می توان به آن رسید.عسل دارای آنزیمی به نام گلوکز اکسیداز است که هیدروژن پراکسید آزاد می کند واین ماده می تواند به درخشان کردن موتاثیر بگذارد.همچنین همان طور که درمورد پوست عسل می تواند از پوسته پوسته شدن جلوگیری کند در پوست سر نیز میزان شوره سر را کاهش می دهد وشوره سر راسبک می کند،سبک شدن یا حذف شوره سر به رویش مجدد مو کمک می کند.

  درمان عفونت رحم با عسل: بسیار ساده و کارآمد برطرف کنید

شما می توانید به همراه شامپو با خریدعسل طبیعی یک شوینده عالی بسازید که می تواند آبرسانی به موها وپوست سر شما رافراهم کند.فولیکول های مو دراین حالت بهترین وظعیت رابرای رشد پیدا می کنند وبه تدریج موی سر به این روش تقویت می شود.

برای حالت پذیری ونرم ولطیف شدن مو نیز می توانید از معجون عسل با روغن نارگیل استفاده کنید؛موهای شما دراین روش تحت تاثیر عسل قرارمی گیرد وکوتیکول آن نرم می شود به همین علت حالت پذیری ولطافت مو افزایش می یابد.

نکات پایانی:

درپایان باید گفت که مصرف عسل چه به صورت خوراکی وچه به عنوان ماسک بسیار رواج پیدا کرده وانواع مختلفی از ماسکهای عسل با ترکیبات بسیار عالی مانند چای سبز،دارچین،ماست و…ساخته می شودکه هریک برای موارد خاصی استفاده می شود.

برای مصرف خوراکی عسل میتوانید هرشب قبل ازخواب ازترکیب آن باشیر استفاده کنید ویا به جای استفاده از شکر ازعسل استفاده کنید وراه های دیگری نیز وجود دارد

اما نکته مهم درخرید عسل این است که بدانید برای چه مصرفی نیاز به عسل دارید وازعسل مناسب استفاده کنید ممکن است برای ازبین بردن لکه های پوستی قرمز عسل آویشن یا عسل گون گذینه های خوبی باشند؛ باید تمام این مواردرادرهنگام خرید عسل درنظر بگیرید تا از خواص عسل برای پوست وبه طور کلی تمام بدن بهره مند شوید.

مقاله های مرتبط به این مقاله:

منبع

عسل پیشنهادی برای پوست

۲۱۰,۰۰۰ تومان

One thought on “۹ خواص عسل برای پوست که ناشناخته است!

 1. سیما طالبی میگوید:

  به نظر من تمام مطالبتون عالی بود.ممنون از شما،همسرم از بیماری معده رنج میبرد ،ولی از وقتی شروع به خوردن عسل طبیعی کرد،خیلی از مشکلاتش حل شد و اسید معده خنثی شد و دردهای معده هم که داشت،از بین رفت

  • گروه تحریریه عسل یک میگوید:

   سلام خواهش می کنم. شما لطف دارید
   بله عسل طبیعی شفای دردهای معده و روده است.
   مشتریان ما وقتی دچار بیماری (مخصوصا زخم معده) می شوند فقط از عسل طبیعی استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک