فواید گرده گل برای ورزشکاران

فواید گرده گل برای ورزشکاران

فواید گرده گل برای ورزشکاران می تواند به روند رشد و پیشرفت آنها یک سکوی پرتاب باشد. گرده گل حاوی مقادیر زیادی ویتامین ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها ، اسیدهای چرب و آمینه است .تحقیقات نشان داده است که فواید گرده گل برای ورزشکاران از مواد آنتی بیوتیکی گرفته تا استروئیدهای طبیعی را نيز داراست که به عادی سازی متابولیسم و ​​تقویت انرژی بدن کمک می کند.

نکته حائز اهمیت اینکه مکمل های گرده گل به طور قابل توجهی در عملکرد ورزشی نقش دارند. این مکمل ها به استقامت و قدرت وزنه برداران و ورزشکاران کمک مي كند.

و یکی از نکته مهم دیگر در مورد خواص گرده گل برای ورزشکاران در مورد جذب و دفع می باشد که گرده گل به صورت طبیعی در بدن جذب و دفع می شود و هیچ آسیبی به کلیه و کبد ورزشکار وارد نمی کند.

 

اثرات مفید گرده گل برای ورزشگاران

اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی موجود در گرده گل بدون عوارض جانبی مضر هستند و به همين دليل جایگزین مناسبی برای  تامین انرژي بدن مي باشند. طبق مطالعه اي حتي  باعث شده سطح انرژی بازیکنان فوتبال ایتالیا در طی ۱۰ روز ۷۰ درصد افزایش یابد. همچنین گرده گل حاوی موادی است که آنزیم های کبد و سیستم قلبی عروقی را از آسیب رادیکال هاي آزاد محافظت ميکند.

(رادیکال های آزاد از طریق عناصر محیطی وارد بدن مي شوند و منجر به آسیب سلول ها و اندام ها و كاهش انرژي و قواي بدني مخصوصا در ورزشكاران مي شود. تحقیقات نشان می دهد که می توان با استفاده از عصاره گرده برای مقابله با رادیکال های آزاد ، این آسیب را برطرف کرد).

فواید گرده گل برای ورزشکاران اینکه سیستم ایمنی بدن را در برابر عفونت ها تقویت می کند. حتی علائم سرماخوردگی را کاهش می دهد. گرده گل از دیرباز در اروپا برای بهبود از بیماری ها و صدمات ورزشی استفاده مي شده است.

  خواص عسل و زعفران

تعادل در وزن ورزشکار

گرده گل  به دلیل دارا بودن طیف گسترده ای از ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد مغذی از جمله آنزیم ها و اسیدهای آمینه ضروری به  تثبیت وزن بدن ورزشكاران كمك مي كند.

گرده زنبور عسل یک مکمل ورزشی بسیار پرطرفدار است که بیشتر ورزشکاران به دليل اجزای شیمیایی آن برای تقویت عملکرد خود در ورزشهای سخت از آن استفاده می کنند. به عنوان مثال مصرف این ماده به شدت در بین دوندگان دو ماراتن محبوب است .

خاصیت گرده گل برای ورزشکاران

اخیراً دانشمندان آزمایشگاه کشاورزی و مواد غذایی در بارسلونا آنالیز شیمیایی مفصلی از گرده های گل انجام داده اند و شناسایی کردند ، مهمترین ماده شیمیایی آن گلیکوزیدهای فلاونوئید است  این ماده شیمیایی بعنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. کاملاً جالب توجه است این ماده به طور سنتی  توسط دانشمندان و متخصصان تغذیه پیشنهاد می شده است .

دیگر خاصیت گرده گل برای ورزشکارن

گرده گل به عنوان کاتالیزور عمل می کند. به عنوان مثال ، مواد معدنی طبیعی و آنزیم های موجود در گرده به جذب قسمت هایی از مواد غذایی که به طور معمول به عنوان پسماند از بین می روند کمک می کند.

از آنجا که گمان می رود گرده به جذب مواد غذایی کمک کرده و ایمنی بدن را تقویت می کند ، با بهبود هضم غذا و افزایش طول عمر انسان همراه است.  بنابراین محققان استدلال می کنند كه گرده سیستم ایمنی بدن را تقویت می كند  که  این به نوبه خود از بسیاری از بیماری های ناشی از جمله سرماخوردگی ، حمله ویروس ها و آلرژی جلوگیری می کند.

عصاره گرده گل خالص به دلیل مزایای سلامتی اش در سراسر جهان شناخته شده است ، از جمله: قدرت ایمنی ، حمایت از کبد ، سلامت پروستات ، سلامت زنان و تغذیه عالی برای همه سلول ها و اندام ها و بهبود انرژی بدن.

 

 مزایای سلامتی گرده گل برای ورزشکاران

  1. گرده گل برای زنان و مردان مفید است
  2. در طی دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ عصاره گرده گل برای کاهش گرگرفتگی و سایر علائم یائسگی از نظر علمی اثبات شده است.
  3. گرده به افزایش و کاهش وزن کمک می کند. با بهبود هضم غذا ، گرده باعث کاهش احساس گرسنگی می شود و در نتیجه میل به غذا را کاهش می دهد و همچنین باعث سوخت و ساز بدن می شود.
  4. گرده گل به طور طبیعی تقریباً در هر ماده مغذی وجود دارد ،گرده گل کاملاً طبیعی است ، به عبارت ساده تر ، هیچ غذایی بهتر از گرده گل در هیچ جای دنیا وجود ندارد.
  5. گل گرده یک غذای عالی برای ورزشکاران است و مورد استفاده هزاران ورزشکار حرفه ای و ستاره های فیلم ها در جهان قرار گرفته است. این مکمل همچنان جزء شماره ۱ پرفروش ها در اروپا است.
  6. شهرت گرده قدرت فوق العاده افسانه ای دارد و پیشرو هورمونهای جنسی برای ارگان های جنسی سالم هستند و به طور چشمگیری فعالیت های جنسی را افزایش داده، به همین دلیل برای بسیاری از زوج های بی فرزند نعمت بزرگی است.
  ۱۱ خواص موم عسل که نمی دانید!

 

 آیا گرده گل برای ورزشکاران مفید است؟

شاید بیشترین شهرت گرده عملکرد ورزشی آن باشد. بسیاری از ورزشکاران جهانی به طور واضح استقامت و قدرت خود را با مکمل های گرده افزایش می دهند.

وزنه برداران ، بدنسازان و کسانی که به ورزشهای قدرتی مشغول هستند ، گرده جایگزین عالی است و تمام اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی موجود در بدن را بدون عوارض جانبی مضر فراهم می کند.

اما آیا مزایای خاصی با مصرف گرده گل برای ورزشکاران وجود دارد؟ آیا فلاونوئیدهای موجود در گرده واقعاً عملکرد بدن ورزشکاران را تقویت می کند؟ ورزشکارانی که مکمل های گرده را خریداری می کنند ممکن است دچار برخی مشکلات نیز شوند. با این حال وزنه برداران بیسیار از آن استفاده می کنند.

یکی از بهترین فواید گرده گل برای ورزشکاران این است که باعث افزایش غلظت گلبول های قرمز و غلظت پتاسیم خون در ورزشکاران می شود که باعث بهبود عملکرد آنها می شود ،زیرا در ورزشکارانی که غلظت پتاسیم خون نسبتاً نرمال دارند ، مصرف زیاد پتاسیم معمولاً منجر به ادرار می شود.

مصرف گرده گل در بدنسازی

بدنسازی یک ورزش کاملا حرفه ای است. مصرف گرده گل در بدنسازی به صورتی است ورزشکار باید یک ساعت قبل از انجام تمرینات مصرف کنند یا یک ساعت بعد از تمرین البته هر بار به اندازه یک قاشق چای خوری همراه با عسل طبیعی یا با آب میل بفرمایید.

پروتئین طبیعی و ویتامین و املاح معدنی گرده گل بدنسازان را از این بابت آسوده خاطر می کند که صدمه ای به عملکرد کبد و کلیه آنها وارد نمی شود.

نحوه مصرف گرده گل برای بدنسازی

 

نحوه مصرف گرده گل برای ورزشکاران و خرید گرده گل

گرده گل به صورت طبیعی تجویز می شود و باید در دوره های زمانی ۱۲ هفته ای به میزان حداکثر ۲٫۷ گرم یا یک قاشق چای خوری در روز استفاده شود. عوارض جانبی احتمالی ناشی از دوزهای بالاتر خطرناک است. برای بیشتر افراد ، مکمل گرده زنبور بی خطر است ، اما برخی از واکنش های آلرژیک جدی مانند آنافیلاکسی بوده باشد که منجر به سردرد ، حالت تهوع ، اسهال و درد شکم می شود.

  درمان نیش زنبور عسل در خانه

ابتدای مصرف گرده گل باید روزانه فقط  ۵ دانه گرده گل استفاده کنید و سپس به مرور زمان یه یک قاشق چای خوری برسانید.

مکمل گرده زنبور عسل قانونی و کاملاً اخلاقی است. در حال حاضر کمیته بین المللی المپیک ورزشی گرده گل را در لیست مواد ممنوعه خود قرار نداده است.

در آخر ،اگر به دنبال خرید این ماده غذایی شگفت انگیز هستید می توانید با خیال راحت و هم اکنون از سایت عسل یک آن را تهیه کنید برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید این محصول به فروشگاه سایت عسل یک مراجعه کنید.

The benefits of flower pollen for athletes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک