عسل سفید کریستالیزه را بیشتر بشناسید.

عسل سفید نوعی از عسل می باشد که رنگ آن نام عسل هست. البته عسل سفید (white honey) به صورت کاملا سفید نمی توان گفت در واقع متمایل به زرد کم رنگ می باشد. خب بسته به گیاه هم شاید کمی باز رنگ عسل سفید تغییرات کوچکی داشته باشد.

می توانیم عسل سفید را یکی از بهترین نوع عسل نام ببریم به این دلیل که این عسل کاملا کریستالیزه شده و دلیلش به آنزیم های زنبور عسل برمی گردد. هر چه قدر عسل طبیعی به سرعت شروع به کریستالیزه شدن کند آن عسل مرغوب و طبیعی می باشد.

ناگفته نماند در فرهنگ اروپایی و آمریکایی عسلی که کریستالیزه شده یعنی اینکه آن عسل کاملا طبیعی هست. رنگ عسل سفید دقیقا شبیه به رنگ ژل رویال می باشد. اگر مایل به خرید ژل رویال هستید می توانید در همین سایت محصول ژل رویال را مشاهده و خرید کنید.

عسل سفید از چه گل یا گیاهی گرفته شده است ؟

عسل سفید متعلق به هیچ گل یا گیاهی نیست و عسلی که شروع به کریستالیزه شدن می کند عسل سفید نام دارد. اما برخی گل و گیاهان به دلیل تنوع آب و هوا و کلا زیست گل و گیاه عسل های سفید تری به ما می دهند.

پس به دنبال گیاه یا گل خاصی نباشید که عسل سفید از آن گرفته شده باشد. عسل سفید متعلق به گیاه خاصی نیست. اما گیاهان مانند یونجه یا شبدر یا گون عسل سفید تری به ما خواهد داد.

یک نکته مهم: هر چه قدر رنگ عسل به سمت تیرگی برود آن عسل از مواد املاحی بیشتر و آنزیم های بالاتر و خواص بیشتری بهره مند هست. البته نمی خواهیم عسلی که رنگ آن کمی روشن است را زیر سوال ببریم. برای مثال عسل مرکبات رنگی روشن دارد.

گیاهی وجود ندارد که به ما عسل سفید دهد بلکه عسل طبیعی بعد از مدتی که به دور از نور خورشید یا گرما باشد شروع به کریستالیزه زدن می کند.

خواص عسل سفید

عسل سفید هم مانند بقیه عسل های طبیعی دارای خاصیت می باشد. برخی به اشتباه فکر می کنند که عسلی که کریستالیزه زده شکر خالی می باشد و قند آن ها را بالا می برد.

درمان سرماخوردگی با عسل سفید

وقتی صحبت از سرماخوردگی یا سرفه یا گلودرد می شود اکثرا پول های خودشان را به سمت پزشکانی می برند که همیشه یک نسخه ی تکرار می نویسند و از داروهای تکراری استفاده می کنند. حالا اینکه می دانیم داروهای شیمیایی عوارضی برای بدن دارد اما به هر حال بیماری ما را درمان می کند. در این بخش نمی خواهم کار پزشکان را رد کنم بلکه می خواهم متوجه جایگاه عسل طبیعی برای درمان سرماخوردگی باشید.

اگر کمی احساس سرماخوردگی کردید به شما قول می دهم که اگر عسل طبیعی را با لیمو ترکیب کنید داخل یک لیوان آب ولرم بریزید و بخورید و این کار را هر ۸ ساعت انجام دهید شما به سرعت سرماخوردگی خود را درمان خواهید کرد. البته فقط درمان سرماخوردگی نیست بلکه شما ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن خودتان و تمام خواص بیشمار عسل طبیعی را به بدن خودتان وارد کردید.

خواص آنتی اکسیدان عسل سفید

عسل سفید هم دارای خواص آنتی اکسیدان می باشد مانند عسل طبیعی که هنوز کریستالیزه نشده خب عسلی که هنوز سفید نشده طعم و رنگ بهتری دارد و آنتی اکسیدان بالاتری هم دارد. اگر بخواهیم نقش آنتی اکسیدان را به شما بگوییم اینکه از بخشی از بدن مراقبت می کند که می تواند عمر بیشتری به سلول های بدن بدهد و از پیری زود رس کاملا جلوگیری کند. ناکفته نماند که خاصیت آنتی اکسیدان عسل طبیعی و عسل سفید از مبتلا به سرطان به شدت جلوگیری می کند.

این حرف فروشگاه اینترنتی عسل یک نیست بلکه صحبت های بیرون آمده از تحقیقات دانشگاهی معتبر در جهان هست که می گویند عسل طبیعی از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند. وقتی ما در ایران شاهد سونامی سرطان هستیم چرا باید سرانه مصرف عسل طبیعی در ایران بسیار کم باشد. و انتظار جامعه ای دور از ابتلا به سرطان باشیم.

خواص عسل سفید در درمان گوارش

بارها شده که من بیمارانی را دیدم که با مصرف عسل طبیعی معده درد یا زخم معده و روده را درمان کرده اند. البته که عسل سفید هم برای درمان معده و روده بسیار کاربرد دارد و مانند عسل های طبیعی دیگر می توانید برای بهبود دستگاه گوارش استفاده کنید.

عسل های ارگانیک فروشگاه آنلاین عسل یک در درمان معده و روده اثبات شده هستند و می توانند از بین برنده هلیکوباکتری های معده را از بین ببرند تا معده و روده شما از زخم شدن دور باشند. اگر کمی اطلاعات پزشکی داشته باشید می دانید که همین باکتری های هلیکوباکتری مزر باعث ایجاد زخم در معده و روده می شوند.

نحوه استفاده از عسل سفید برای معده

برای اینکه به درستی از عسل سفید بهره کافی را ببریم کافیست روزانه ۲ قاشق مرباخوری در زمان ناشتا بخوریم. البته اگر بیماری شما به گونه ای است که بعد از خوردن غذا دچار التهاب معده می شوید می توانید بعد از غذا عسل سفید یا عسل طبیعی بخورید.

عسل طبیعی انرژی دهنده ورزشکارن

ورزشکاران حرفه ای به خوبی مواد تشکیل دهنده عسل طبیعی را می دانند و همین موضوع باعث شده ورزشکاران حرفه ای در حال تمرین از آب عسل استفاده کنند. زمان تمرین بدن نیاز به انرژی دارد و آب عسل یک دارای گلوکز و فروکتوز و گلاکاتوز می باشد که این عناصر یک انرژی دهنده عالی می باشد.

توصیه می کنم اگر ورزش می کنید در حین تمرین از آب و عسل استفاده نمایید تا تاثیر انرژی گرفتن آن را به چشم ببینید.

عسل سفید در رابطه با پوست و از بین برنده جای زخم

عسل در گذشته یک مرحمی بوده برای زخم های شدید و امروزه هم از همین عسل در ساخت محصولات دارویی استفاده می شود. عسل سفید که توانایی از بین بردن قارچ ها و عفونت را داراست می تواند یک گزینه خوبی برای بهبود زخم و پوست شما باشد.

عسل سفید برای پخت و پز

یکی از مناسب ترین عسل های برای پخت و پز عسل سفید می باشد. به دلیل اینکه رطوبت را می تواند به خوبی حفظ کند و شیرینی نسبتا خوبی دارد. (شاید برای شما سوال ایجاد شود که آیا از عسل برای پخت و پز استفاده می شود؟ بله در مواردی مانند پختن حلوا می توانند از عسل استفاده نمایند)

چرا رنگ عسل مهم است ؟

رنگ عسل با توجه به شهد گیاهان و گل ها متفاوت می باشد. و اگر رنگ عسل با گل یا گیاه خود در تضاد باشد می توانیم به این نتیجه برسیم که آن عسل یک ایرادی دارد. برای مثال عسل مرکبات رنگ کهربایی دارد و اگر رنگ آن بسیار تیره باشد و به عنوان عسل مرکبات معرفی شود می توانیم به آن ایرادی وارد کنیم.

البته فاکتور دیگری هم وجود دارد و آن هم منطقه جغرفیایی تولید عسل می باشد. که به نسبت منطقه کمی رنگ ها متفاوت تر هستند. اما رنگ عسل نمی تواند یک گزینه مطلق برای شناسایی عسل خوب باشد.

عسل سفید با رس بستن به این نوع تبدیل شده پس نمی توان گل یا گیاه را مورد بررسی قرار داد. متاسفانه در ایران برخی فکر می کنند که عسل رس بسته یا به اصطلاح شکرک زده عسل تقلبی می باشد. در صورتی که عسل طبیعی سرعت به نسبت بالاتری برای رس بستن دارد. اما عسلی که حرارت دیده سرعت کمتری در رس بستن دارد.

مشکلی که در حرارت دادن عسل به وجود می آید اینکه آنزیم و ویتامین های عسل کمتر می شود در واقع خواص عسل از بین می رود. و رنگ آن به نسبت تیره تر می شود.

رابطه عسل خام و عسل سفید در چیست؟

عسلی که خام نباشد و حرارت های زیادی دیده باشد به مرحله عسل سفید نخواهید رسید. در واقع ارتباط در اینجاست که فقط عسل خام به مرحله عسل سفید خواهید رسید. اگر می خواهید بدانید عسل خام چیست و طعم آن به چه صورت می باشد. باید از کسانی عسل تهیه کنید که به عسل حرارت نداده باشند.

یکی از افتخارات فروشگاه عسل یک این است که تمام محصولات عسل طبیعی خام می باشند و حرارتی به عسل ها داده نمی شود. در واقع عسل بعد از اینکه از کندو بیرون می آید شهد آن تخلیه شده و با تورها  آن را تصفیه می کنیم و به مرحله بسته بندی منتقل می شود. با خیال راحت خرید عسل خودتان را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *