ظروف عسل: بررسی مناسب ترین ظروف عسل

در این مطلب ظروف عسل را مورد بررسی قرار می دیم تا بهترین ظروف عسل را انتخاب بکنیم. عسل را می توانیم در ۴ نوع ظروف عسل نگهداری بکنیم که هر کدام مزیت و معایبی دارد.

عسل از آنجایی که خاصیت اسیدی در خود دارد باید در ظروفی عسل را نگهداری بکنیم که خورده نشود. اگر در ظروف مناسب عسل نگهداری بکنیم می توانیم خواص عسل را حفظ بکنیم. بدترین جایی که می توانیم عسل را نگهداری بکنیم در ظروف آهنی می باشد.

۴ نوع از ظروف عسل:

 1. ظروف عسل شیشه ای
 2. ظروف عسل آهنی
 3. ظروف عسل پلاستیکی
 4. ظروف عسل استیل

ظروف عسل شیشه ای:

این نوع ظروف که بهترین انتخاب برای نگهداری عسل می باشد. شیشه از آنجایی که می تواند مواد مغذی عسل را در خود حفظ بکنه یک گزینه خوب برای نگهداری عسل می باشد.
حتما این نکته را رعایت بکنید اگر می خواهید عسل را بیش از ۵ سال نگهداری بکنید حتما درب آن محکم باشد. به همین منظور عسل هایی که در مناطق باستانی نظیر مصر پیدا می شوند کاملا درب بسته و محکم می باشند.

مزایای ظروف شیشه ای برای نگهداری عسل:

 • حفظ خواص عسل خوب است
 • مناسب برای نگهداری طولانی مدت عسل
 • عبور هوا کم است

معایب:

 • احتمال شکسته شدن
 • قیمت بالا

ظروف عسل پلاستیکی:

از ظروف پلاستیکی برای نگهداری عسل بیشتر از هر نوع استفاده می شود. ظروف پلاستیکی بعد از ظروف شیشه ای گزینه خوبی برای نگهداری می باشد.

مزایای ظروف پلاستیکی برای نگهداری عسل:

 • شکننده نیستند
 • قیمت پایین

معایب ظروف پلاستیکی برای نگهداری عسل:

 • عبور هوا زیاد است.
 • حفظ فواید عسل کم است.

ظروف عسل آهنی:

یکی از نامناسب ترین ظروف که می توان استفاده کرد. همانطور که قبلا تو همین مقاله گفتم عسل خاصیت اسیدی دارد، نگهداری عسل در ظروف فلزی می تواند خطر آفرین باشد. به این دلیل که عسل موجب به اصطلاح خوردگی آهن می شود و با عسل مخلوط می شود. این می تواند برای سلامتی ضرر داشته باشد.

ظروف استیل:

این نوع ظروف معمولا برای نگهداری عسل در مقادیر بسیار بالاست. اکثر زنبورداران از این نوع ظروف استفاده می کنند. اگر بخواهیم عسل طبیعی به صورت تناژ بالا نگهداری بکنیم از ظروف استیل استفاده می کنیم.
دلیل استفاده از ظروف استیل برای نگهداری عسل این هست که سطح داخلی آن با مواد مقاوم با اسید عسل درست شده که به نگهداری عسل بسیار کمک می کند. معمولا این ظروف به شکل حلب هستند در اندازه ۲۰ لیتر است.

نکات جمع بندی

اگر بخواهیم الویت بندی بکنیم برای نگهداری عسل ابتدا از ظروف شیشه ای استفاده بکنید و بعد از آن از ظروف پلاستیکی و در نهایت از ظروف آهنی
همانظور که گفته شد ظروف شیشه ای عسل بهترین انتخاب است که فروشگاه اینترنتی عسل یک همین انتخاب را داشته و تمام محصولات خود را در ظروف شیشه ای نگهداری و برای مشتریان خود ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *