راهنمای خرید عسل طبیعی ؛ 6 راه کار فوق العاده جذاب

راهنمای خرید عسل طبیعی

وقتی صحبتی از راهنمای خرید عسل طبیعی در کشورمان میشود. همه به دنبال تشخیص عسل طبیعی از تقلبی هستند. اولین قدم راهنمای خرید عسل طبیعی اینکه همیشه به دنبال عسل طبیعی و ارگانیک باشید.
در ادامه مقاله، سوالاتی را مطرح می کنیم و به آنها پاسخ می دهیم.

اولین راهنمای خرید عسل ؛ عسل موم دار بخریم یا شهد عسل (بدون موم)؟

عسل موم دار و عسل بدون موم (شهد گل و گیاه) در واقع متفاوت هستند. این نکته را باید در انتخاب عسل طبیعی در نظر داشته باشید که موم در معده دفع می شود. مگر موم خود بافت زنبور عسل باشد.
توصیه می کنم که از شهد عسل طبیعی استفاده کنید. شاید این باور در ذهنتان باشد که اگر عسل با موم خرید کنید حداقل عسلی استفاده می کنید که زنبور تولید کرده است.

اما از کجا متوجه خواهید شد که زنبور تغذیه نشده است. البته این برای عسل بدون موم هم هست.
موم هایی وجود دارد که زنبور عسل آن را تولید نکرده است. توسط انسان برای تولید سریع عسل ساخته شده است. نام مومی که زنبور عسل تولید کرده است موم خود بافت می باشد که دارای خواص درمانی می باشد.

نتیجه گیری : شهد عسل طبیعی بخریم یا عسل با موم خودبافت

دومین راهنمای خرید عسل؛ رنگ و طعم عسل طبیعی چطوریه؟

باور برخی اینگونه است که هر چه قدر رنگ عسل طبیعی سیاه باشد آن عسل بهتری است. باید گفت که رنگ عسل کاملا به گل و گیاه بستگی دارد. عسل هایی مانند عسل مرکبات یا عسل گون رنگ روشن دارند. و برخی عسل ها مانند عسل آویشن و عسل چند گیاه (عسل یک) رنگ قرمز مایل به تیره می باشد. و عسل پیچک، عسل شوید و عسل سماق رنگ تیره می باشد.
عسل های روشن طعم ملایم تری دارند و عسل های کهربایی تیره (قرمز) خوش طعم تر و عسل های پیچک طعم تند تر و خاص تری می باشد.

  درمان آلزایمر با عسل طبیعی + پیشنهاد ویژه

نتیجه گیری: کاملا سلیقه ای می باشد با توجه به تجربه ما در عسل یک مردم بیشتر از عسل تیره و قرمز استقبال می کنند.

سومین راهنمای خرید عسل ؛ قیمت عسل طبیعی چقدره ؟

در این بخش از راهنمای خرید عسل می خوام در مورد قیمت عسل طبیعی صحبت کنم. قیمت عسل بسته به نوع عسل متفاوت می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید قیمت خیلی بالای عسل و قیمت خیلی پایین عسل به شما عسل طبیعی نمی دهد.
البته قیمت بالا در برخی مواقع عسل خوب می دهد اما قیمت پایین به هیچ وجه عسل خوبی به شما نمی دهد.
از آنجایی که برخی از شما فکر می کنید عسل طبیعی بالای ۲۵۰ هزار تومان است. این تفکر هم اشتباه و هم درست هست. همه چیز به فروشنده عسل مربوط می باشد. و اعتماد شما به آن فرد چقدر است. برخی از افراد همین عسل های ما را بالای قیمت ۲۴۰ هزار تومان به فروش می رسانند.
قیمت عسل بسته به نوع گیاه و کمیاب بودن و فاکتور های طبیعی بودن و چند درصد از قالب گیاه می باشد.

نتیجه گیری : قیمت عسل بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می تواند یک عسل طبیعی خوب به شما دهد.

چهارمین راهنمای خرید عسل ؛ عسل وحشی بخرم یا عسل زنبوردار را ؟

نحوه خرید عسل طبیعی

اگر برای شما قیمت عسل مهم نیست و می توانید به ازای هر کیلو بالای ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنید حتما این کار را انجام دهید البته قبل از خرید مطمئن شوید که عسل وحشی هست. اما از نظر عسل یک عسل طبیعی درجه یک با عسل وحشی آنچنان تفاوت خاصی ندارد.
عسل طبیعی که زنبوردار تولید می کند و اگر زنبور خود را تغذیه نکرده باشد تمام خواص عسل را شامل می شود و فرق زیادی با عسل وحشی نمی کند.

نتیجه گیری : عسل طبیعی خوب با عسل وحشی فرق زیادی نمی کند اگر قیمت برای شما مهم نیست عسل وحشی بخرید.

  خواص عسل و زعفران

پنچمین راهنمای خرید عسل ؛ عسل طبیعی باید شکرک (رس) بزنه؟

بعضی از افراد فکر می کنند که عسل نباید به اصطلاح شکرک بزند که در واقع فرآیند اصلی آن رس بستن می باشد. اما عسل طبیعی دیر یا زود باید رس یا کریستالیزه شود. این یکی از نشانه های عسل طبیعی می باشد. و این نکته مهم که عسل ها زمان رس بستن متفاوتی دارند.
ما به عسل کریستالیزه شده عسل سفید می گوییم که اگر مایل به خرید این نوع عسل هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری : عسل طبیعی با توجه به زمان های متفاوت رس می بندد.

ششمین راهنمای خرید عسل طبیعی ؛ از فروشنده اطمینان بگیریم یا نه ؟

فروشندگانی که عسل طبیعی می فروشند به عسل های خود اطمینان دارند. اگر شما این اطمینان را بگیرید که می خواهید عسل را به آزمایشگاه عسل ببرید می توانید از نوع واکنشی که از فروشنده به شما می دهد خودتان تصمیم بگیرید که آیا عسل خوبی خرید می کنید یا نه.
آزمایشگاه عسل طبیعی در تمام استان ها وجود دارد کافیه در اینترنت جستجو کنید و آدرس و شماره تلفن آنها را به دست بیاورید. ما در عسل یک به تمام مشتریان می گویم که می توانید عسل های ما را به آزمایشگاه ببرید و از طبیعی بودن آن اطمینان پیدا کنید.

نتیجه گیری : از فروشنده عسل طبیعی اطمینان یا گارانتی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک