درمان سرطان با بره موم

درمان سرطان با بره موم

خواص درمانی بره موم برای سرطان در سال های اخیر در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران بیماری های صعب العلاج رشد چشمگیری داشته است. یکی از این بیماری ها، سرطان می باشد، اما برای این بیماری روش های درمانی مختلفی وجود دارد. یکی از این روشها، درمان سرطان با بره موم است. روشهای درمانی که برای سرطان وجود دارد هم به صورت درمان با داروهای شیمیایی است و هم درمان با داروهای گیاهی، اما بهترین روش درمانی که به دلیل طبیعی بودن، برای بدن کاملا بی خطر است، درمان سرطان با بره موم می باشد.

از آنجایی که بیماری سرطان بنا به دلایل مختلفی از جمله تغذیه ناسالم، آلودگی هوا، خواب ناکافی و استرس های زیاد بین مردم بسیار شایع شده است، روش های درمانی که برای این بیماری استفاده می شود علاوه بر هزینه های هنگفتی که برای بیماران و خانواده های آنها دارد، باعث وارد آمدن فشار روانی و استرس به آنها می شود، اما بهتر است بدانید که درمان های زیادی وجود دارند که طبیعی بوده و برای بدن بی ضرر هستند. همانطور که اشاره شد روشهای درمانی و داروهای بسیاری برای این بیماری کشف شده، یکی از این روش های درمانی  استفاده ازخواص بره موم می باشد که به وسیله زنبور عسل تولید می شود و دارای خواص بسیاری برای بدن و درمان بیماریها می باشد.

خواص بره موم برای سرطان

بره موم چیست؟

بره موم ماده ای شبیه صمغ است که به وسیله زنبور و برای ساختن کندو و محافظت از آن در برابر میکروب ها و عوامل خارجی تولید می شود. این ماده در ابتدا و وقتی که توسط زنبور عسل تولید می شود به دلیل مخلوط شدن شیره گیاهان با آب دهان زنبور، حالتی مومی شکل و چسبنده دارد و به رنگ قهوه ای می باشد اما وقتی برای ساخت کندو استفاده می شود حالت سخت و شکننده به خود می گیرد.

این ماده همانند عسل به وسیله زنبور و از طریق گیاهان و شیره آنها تولید می شود اما خاصیت آن به مراتب بیشتر از عسل می باشد به گونه ای که عسل خالص درصد خیلی کمی از بره موم را دارا می باشد.

برای جدا کردن بره موم از موم کافیست آن را حرارت دهید و خواهید دید که بره موم به راحتی از موم جدا می شود اما بعد از مدتی حالت سخت و شکننده به خود می گیرد.

  خواص عسل ؛ ۲۰ خواص عسل که باورتان نمی شود

بره موم شامل ۳۰ درصد موم، ۵۰ درصد صمغ و۲۰ درصد دیگر شامل ویتامین ها و ترکیبات آلی است. این ماده شگفت انگیز خواصی از جمله: ضد باکتری و قارچ و انگل، ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد فشار خون و ضد تومور و سرطان دارد. از آنجایی که این ماده خاصیت تقویت کنندگی سیستم ایمنی بدن را دارد و از این حیث به درمان سرطان کمک می کند، درمان سرطان با بره موم در کشورهای مختلف بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است و روز به روز به طرفداران این محصول بی نظیر اضافه می شود.

نحوه مصرف بره موم برای سرطان

بهتر است قبل از استفاده از بره موم در درمان سرطان ها، به میزان و نحوه مصرف آن توجه داشته باشید و با پزشک خود مشورت کنید.

اخیرا محصولات مختلفی حاوی بره موم تولید شده که برای اهداف درمانی مختلف و به عنوان عامل ضد التهابی و داروهای کمکی ضد سرطان مورد استفاده قرار گرفته و با استقبال بسیاری از افراد روبرو شده است. این محصولات شامل آدامس، پماد، ژل و دهانشویه می باشد که می تواند در پیشگیری بیماری ها و حتی درمان سرطان به وسیله بره موم موثر باشد.

برای استفاده از صمغ بره موم به طور مستقیم، بهتر است ابتدا به مدت یک ماه از آن به اندازه یک گرم در روز استفاده کنید تا بدنتان به این ماده عادت کند و مطمئن شوید که به آن حساسیتی ندارید سپس یک هفته آن را  مصرف نکنید و دوباره بعد از یک هفته در صورت نیاز مورد استفاده قرار دهید.

  درمان سرطان با ژل رویال

بره موم اصل طعم تند و تلخی دارد پس بهتر است آن را با کمی عسل مخلوط کرده تا بتوانید از آن استفاده کنید.

برای درمان سرطان با بره موم می توانید از بره موم به صورت پودر، عصاره، قرص، کرم و پماد استفاده کنید اما بهتر است بدانید که مصرف بره موم به صورت طبیعی دارای خاصیت بیشتری است و تاثیر بهتری بر روی سلامتی دارد.

نحوه مصرف بره موم برای سرطان

درمان انواع سرطان ها با بره موم

دانشمندان طی مطالعات خود به این نتیجه رسیده اند که عصاره های اتانولی موجود در بره موم خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و از بدن در برابر امواج رادیویی محافظت می کنند و مانع از بروز سرطان می شوند. همچنین به دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن و متوقف کردن رشد سلول های سرطانی واحیای بافت های از بین رفته، درمان سرطان با بره موم امکان پذیر می باشد.

این ماده از کلیه در برابر مسمومیت و نفوذ رادیکال های آزاد که عامل اصلی سرطان محسوب می شود جلوگیری کرده و از کبد در برابر بیماری فیبروز محافظت می کنند. همچنین سلامت استخوان ها را افزایش می دهد و از شکستگی آنها به دلیل پوکی استخوان جلوگیری می کند.

درمان سرطان با بره موم از طریق قطع اکسیژن رسانی به سلول های سرطانی امکان پذیر می باشد. در واقع ماده موجود در بره موم از گسترش رگ های خونی که به سلول های سرطانی خون رسانی می کنند جلوگیری کرده و آنها را نابود می کند.

  گرده گل چیست؟ و ۱۴ خواص فوق العاده قدرتمند گرده گل

این ماده دارای خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی نیز می باشد و از طریق مسدود کردن روند ورود ویروس ها به درون سلول، خاصیت ضد ویروسی خود را نشان می دهند و از تکثیر ویروس درون سلول جلوگیری می کنند. همچنین مصرف بره موم به مدت ۱۴ روز، از خود خاصیت ضد التهابی نشان می دهد و با عواملی که باعث ایجاد التهاب مزمن در بدن می شود مقابله کرده و به بهبود آن کمک می کند.

پس می توان گفت بره موم در درمان انواع سرطان ها از قبیل سرطان خون، کبد، کلیه و مثانه، مغز، معده و سایر سرطان ها به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد می تواند مفید باشد.

درمان سرطان معده با بره موم

طریقه مصرف بره موم برای سرطان معده و هر سرطان دیگری

از آنجایی که سرطان معده ابتدا به نحوه تغذیه بیماران برمی گردد. باید بگوییم که این بیماران باید در کل به سیستم تغذیه خودشان نگاهی دقیق داشته باشند.

طریقه مصرف بره موم برای سرطان معده این طور است که باید روزانه با یک گرم شروع شود و اگر چنانچه بیمار توانست در طی روزهای آتی ۲ گرم هم استفاده نماید. بره موم را باید به صورت کامل جوید و آن را به صورت آدامس خورد.

نکته مهم این است نباید آن را بلعید. به این دلیل که معده توانایی هضم و استفاده از خواص آن را داشته باشد.

بره موم خام برای سرطان

تحقیقات ثابت کرده که استفاده از بره موم مخصوصا به صورت خام آن به دلیل داشتن فلاوونوئیدها که به این ماده خاصیت آنتی اکسیدانی می دهد، از ابتلا به لوسمی یا همان سرطان جلوگیری می کند. این صمغ بدون آسیب رساندن به سلولهای سالم باعث نابودی سلول های سرطانی می شود.

این ماده بیشتر در کشورهای آمریکای جنوبی، شرق اروپا و آسیا برای درمان بیماری ها از جمله سرطان استفاده می شود. درمان سرطان با بره موم برای این کشورها شناخته شده می باشد به همین دلیل آنها بیشتر از کشورهای دیگر از این محصول استفاده می کنند.

بره موم به دلیل خاصیت ضد افسردگی که دارد می تواند در درمان بیماری های اعصاب و روان نظیر استرس، اضطراب و افسردگی موثر باشد.

دیگر خواص بره موم

از دیگر خواص بره موم این است که به عنوان جایگزین برای پنی سیلین و آنتی بیوتیک ها استفاده می شود به همین دلیل اثر ایمنی بخشی بالایی دارد و به بهبود عفونت پوستی، آکنه، نیش حشرات و سوختگی کمک می کند.

بره موم سرشار از آمینو اسید می باشد و برای بهبود زخم های دهانی و عفونت های گوارشی کاربرد زیادی دارد و به درمان سرطان معده به وسیله جلوگیری از گسترش سلول های سرطانی و متاستاز آنها کمک می کند.

  خواص بره موم که فکرش را نمی کنید+ ویدیو

طی پژوهش هایی که در کشورمان انجام شده به دلیل فرستادن زنبورهای عسل به مناطق دور دست و از آنجایی که این زنبورها انتقال دهنده شهد گیاهان مناطق دور دست و تبدیل آن به عسل و بره موم هستند، بره موم تولید شده توسط این زنبورها می تواند به درمان سرطان معده کمک شایانی بکند

علاوه بر درمان سرطان با بره موم، این ماده از عوارض ناشی از شیمی درمانی می کاهد و می تواند به عنوان یک داروی مکمل  در کنار سایر داروهای درمان سرطان مورد استفاده قرار بگیرد. پس اگر تصمیم به خرید بره موم دارید می توانید از عسل یک تهیه بفرمایید.

Treatment of cancer with propolis

One thought on “درمان سرطان با بره موم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با عسل یک